Blog > Komentarze do wpisu

...dopóki się nie nauczysz

Autor: mamuśka, blog: Aktywna mama

motto: Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Janusz Korczak

Droga sąsiadko,
nie będę się przedstawiać, ponieważ nie chcę, abyś skupiła się na osobie piszącej, tylko na sobie.
Zresztą nie ma znaczenia, którym jestem sąsiadem, gdyż każdy z nas wie, co się u Was dzieje. Mimochodem. Przypadkiem. Podobnie, jak każdy wie, co dzieje się u nas. I u innych sąsiadów.

Od dawna niepokoi mnie to, jak komunikujesz się ze swoimi synami. Sposób, w jaki ich wychowujesz.
Oczywiście nie wiem wszystkiego, słyszę tylko niektóre Wasze rozmowy, jednak ta część, którą słyszę napawa mnie smutkiem i lękiem.
Chciałabym, aby nasze dzieci - Twoje i moje - wyrosły na szczęśliwe, pewne siebie osoby, które potrafią kochać, stworzyć szczęśliwą relację i cieszyć się życiem.
Chciałabym, aby nasze dzieci kochały swoich rodziców i swoje dzieci.
Aby były dumne z tego, kim są i jakie są.
Aby nie bały się spojrzeć nikomu prosto w twarz, bronić swoich przekonań i poglądów.
I żeby potrafiły się śmiać.
Pragnę także, abyś zastanowiła się przez chwilę, czy krzywdzenie dzieci nie przeszkadza w tym, aby wyrosły na właśnie takich dorosłych.

Jest wiele mądrych stron internetowych, wiele wspaniałych artykułów, moja ulubiona dzielnicarodzica.pl, madrzy-rodzice.pl, strony fundacji: Dzieci Niczyje, Kidprotect - można dowiedzieć się bardzo dużo, zastanowić się, wdrożyć w życie. Warto poczytać o Korczaku, wypowiedzi Agnieszki Stein, może poszukać psychologa?
Wierzę, że uda Ci się znaleźć dobre wyjście z tej sytuacji, mądrze wybrnąć, przemyśleć i poszukać pomocy. Pomocy dla siebie, nie dla Twoich chłopców!

Może pozwolisz, że złapię Cię za rękę, jak Ty łapiesz swoje dzieci i będę Cię uczyć, jak powinnaś się zachowywać, może nawet "będę Cię biła codziennie, dopóki się nie nauczysz!".

Sąsiadka 

sobota, 18 sierpnia 2012, avo_lusion
Tagi: aktywna mama

Polecane wpisy