O projekcie

poniedziałek, 10 grudnia 2012

Szanowni Blogerzy!

Jako organizatorka konkursu pragnę także złożyć podziękowania dla wielu osób, które przyczyniły się do tego, że konkurs okazał się sukcesem.

Dziękuję przede wszystkim patronom honorowym: Rzecznikowi Praw Dziecka, panu Markowi Michalakowi, Polskiemu Stowarzyszeniu im. Janusza Korczaka oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Współpraca z Państwem była dla mnie zaszczytem.

Gorące podziękowania należą się również sponsorom, którzy dosłownie zasypali mnie nagrodami. Dziękuję więc Wydawnictwu W.A.B., Iskry, Ezop Agencji Artystycznej, Muzeum Historii Żydów Polskich, pracownikom Biura Rzecznika Praw Dziecka oraz Ośrodkowi Dokumentacji i Badań Korczakianum.

Dziękuję także patronom medialnym akcji, dzięki którym tak wielu blogerów dowiedziało się o konkursie i mogło wziąć w nim udział. Podziękowania należą się portalowi Lubimuczytac.pl, platformie BLOX, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Kids Protect, portalowi Mums From London, Gazecie na Chmielnej oraz oficjalnej stronie roku korczakowskiego.

Dziękuję szanownemu Jury, które zechciało poświęcić swój czas na to, aby uważnie przyjrzeć się waszym pracom i wyłonić tym samym te najciekawsze. To wspaniale, że mogłam liczyć na Państwa wiedzę oraz doświadczenie.

Dziękuję również mojej przyjaciółce Ewelinie Fojcik, która zadbałą o karty ocen dla Jury - dzięki nim prace poszły sprawnie i bez żadnych zakłóceń!

Gorące i szczególne podziękowania dla nieocenionej Kate Mac, która jak zawsze bardzo chętnie pomogła przy technicznej stronie tego blogu. Poświęciła wiele swojego czasu, aby był on spójny, przejrzysty i stanowił wspaniały pomnik Janusza Korczaka. Dziękuję – bez Ciebie nic by się nie kleiło!

Na koniec serdecznie podziękowania dla wszystkich blogerów, którzy na swoich stronach zmieścili baner konkursu, notatkę i którzy wzięli udział w przedsięwzięciu. Fakt, że zebrało się was tak wielu bardzo mnie poruszył i będzie cudowną pamiątką całej akcji.

 sobota, 25 sierpnia 2012

2 sierpnia 2012 roku Rzecznik Prawa Dziecka wystosował specjalne pismo, dotyczące konkursu. List podkreśla, że społeczność blogerów ma znaczenie i jest nowoczesnym narzędziem, które może i powinno służyć promocji postaci Janusza Korczaka w internecie.

Zapraszam do zapoznania się z treścią pisma (należy kliknąć):czwartek, 07 czerwca 2012

Blogerzy dla Korczaka

Konkurs „Blogerzy dla Korczaka” to tak naprawdę jedynie pretekst, aby zmobilizować blogerów do mówienia i pisana o Korczaku. To przykrywka do tego, aby po wpisaniu w wyszukiwarkach internetowych hasła: „Janusz Korczak” wyskakiwały ciekawe, rzetelne artykuły napisane właśnie przez blogerów!

Wziąć udział w konkursie mógł każdy, kto prowadzi blog. Bez znaczenia była blogowa platforma oraz tematyka.

Zadanie proste, choć wymagające inwencji twórczej: stworzyć notatkę na temat Janusza Korczaka. Na przykład opisać jego życie, działalność, twórczość, napisać opowiadanie, przygotować plakat, pocztówkę, komiks, rysunek – możliwości dosłownie nieograniczone!

Autorka pomysłu oraz organizatorka, Danuta Awolusi, prowadziła w roku 2012 cykl na temat Korczaka, zatytułowany „Stary Doktór: pamiętamy”. To zapoczątkowało szereg akcji, mających na celu krzewić pamięć o wybitnym pedagogu.

Konkurs jest okazją, aby uratować spuściznę po Korczaku i wspomnieć jego osobę. Rok Korczakowski to doskonały moment na takie działania!

Blogosfera to ważna, internetowa społeczność, która rozrasta się w imponującym tempie. Warto, aby blogerzy angażowali się w akcje społeczne – wspólnymi siłami można bardzo wiele zdziałać!